Pomoc psychologa zwierzat


Idź do treści

Kociaki

Biblioteka

Z niektórymi z problemami z zachowaniem kotów można próbowac sobie radzić samodzielnie korzystając z poniższej lektury:Opracowano na podstawie: Stefanie Schwartz, Problemy behawioralne psów i kotów, Wydanie drugie, Warszawa 2009

Ciekawe strony dotyczące kotów:

Miau.pl


Koty w potrzebie:

forum miau.pl

adopcja kotaKoty rasowe, kocia arystokracja, wbrew pozorom również trafia do adopcji. Powody bywają różne, od problemów ze współżyciem w kocim stadzie po znudzenie właściciela lub koniec kariery wystawowo-reprodukcyjnej kota hodowlanego.... Informacje o kotach rasowych przeznaczanych do adopcji najczęściej trafiają na fora internetowe związane z daną rasą. Poniżej strona zawierająca informacje dotycząće hodowli kotów rasowych, klubow danej rasy i możliwość adopcyjnych.

Koty rasowev

Bardzo często przyczyna problemów z zachowaniem kotów sa nieporozumnienia komunikacyjne, czyli - móąc wprost - niedogadanie się. Komunikacja kotów różni się od naszej ludzkiej. Koty zazwyczaj miauczą jedynie na nasz ludzki użytek, gdyż jesteśmy zbyt mało spostrzegawczy by zrozumieć inne formy przekazywania informacji (postawa ciała, zapach). Przekształcają wówczas dźwięki używane w dośc szczególnych kocich sytuacjach: porozumiewania się kociąt z matką, walki terytorialne.

Rozpoczęliśmy cykl ilustrujący "kocie gadanie". Filmiki pochodzą z you tube. Prezentuja dźwięki i okoliczności ich wydawania, a czasem typowe nieporozumienia komunikacyjne między człowiekiem a zwierzakiem.

Uwaga: Materiały archiwalne przenosimy do:
Zadziwiający świat zwierząt pod nazwą "Kocie gadanie".Kocie gadanie odc 5.

W tym domu jest cała gromada kotów. Pluszowa mata należy do miejsc uprzywilejowanych. Zaanektował ją tricolor. Zaznaczył policzkami, i wygnał chętnego. Leżąc już po pacnięciu drugiego chętnego łapą jest pozornie jest spokojny, ale - koniec ogona pracuje. Dla reszty stada jest to oczywiste, żaden z pozostałych kotów nie ośmiela się włazić na JEGO matę.Aktualności | Usługi | Biblioteka | PTE | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego

www statystyka